پنج‌شنبه 12 مرداد‌ماه سال 1385

 

وکیا اعلام کرد مدل جدید N93 به بازار آمد. این گوشی شامل آخرین نوآوری‌های ارایه شده در مجموعه رایانه‌های چندرسانه ای سری N نوکیا ست که قابلیت عکسبرداری و فیلمبرداری دیجیتال، اتصال به اینترنت و تماس تلفنی منحصربفردی را دارا می باشد.
این مدل یک دوربین 2/3 مگا پیکسلی، اپتیک کارل زایس (Carl Zeiss)، قابلیت زوم 3Xو ضبط ویدئویی DVD مانند را داراست و گزینه های ویراستاری پیشرفته ای دارد. شما می توانید N93 را به طور مستقیم به تلویزیون همساز خود وصل کرده و فیلم را روی یک صفحه بزرک مشاهده کنید. همچنین تصاویر خود را بارگذاری نموده و حتی فیلم هایی با کیفیت خانگی تولید کنید و با نرم افزار نسخه دوم "آدوب پرمیر" (Adobe Premiere) آنها را به صورت DVD در آورید.
"ساتو ارنروت" مدیر بخش چندرسانه‌ای شرکت نوکیا می‌گوید: "انقلاب ویدئویی موبایلی آغاز شده است. مردم هم اکنون از اینترنت بعنوان سازوکاری برای برقراری ارتباط استفاده می کنند و چه کاری بهتر از شریک شدن افکار خود از طریق نوارهای ویدئویی می تواند باشد؟ مدل N93 رسانه ای عالی را برای این کار در اختیار تان قرار می دهدکه به وسیله آن می توانید فیلم های کوتاه خود را فیلمبرداری کرده و بلافاصله بر روی اینترت با دیگران در تماشای آن شریک شوید. به علاوه استودیوی سری N نوکیا (به آدرس اینترنتی (www.nokia.com/nseries/studio بزودی افتتاح خواهد شد که کانالی برای بارگذاری فیلم های کوتاه تلفن همراه مردم و به نمایش در آمدن این فیلم ها خواهد بود."

 

 

قابلیت فیلمبرداری
صفحه تصویر N93 را باز کرده و بگردانید. با این عمل گوشی آماده گرفتن عکس ها و کلیپ های ویدئویی با کیفیت خواهد بود. به علاوه، این مدل یک شاسی مخصوص شاتر، زوم کردن، و فلاش زنی دارد و لحظه های به یاد ماندنی را ثبت می نماید. همچنین دارای ضبط ویدئویی با فناوری MPEG-4VGA بوده، تا 30 فریم در ثانیه ضبط می کند و قابلیت ضبط صوتی استریو آن از فناوری با ثبات سازی دیجیتال بهره مند است. در واقع مدل N93 کلیپ های ویدیوئی با کیفیت می گیرد.
به علاوه، این مدل دارای یک دوربین 3/2 مگا پیکسلی با لنز کارل زایس (Carl Zeiss)، قابلیت زوم اپتیک 3X و زوم دیجیتال 20X، فوکوس اتوماتیک و کلوز آپ با شفافیت و دقت حیرت آور است.
این مدل حافظه داخلی تا 50 مگا بایت دارد. البته با استفاده از یک کارت mini SD، حافظه آن تا 2 گیگا بایت افزایش یافته و کاربران را قادر می سازد تا حداکثر 90 دقیقه توانایی ضبط با کیفیت ویدئویی داشته باشند یا تا سقف 2500 عکس با کیفیت بگیرند.

لحظات به یاد ماندنی تان را با دیگران شریک شوید
مدل نوکیا N93 گزینه های متعددی برای شریک شدن کلیپ های ویدئویی در اختیارتان قرارمی دهد و شما را قادر می سازد تا با دیگران در تماشای عکس ها وکلیپ های ویدئویی خود که بلافاصله از طریق پست الکترونیکی، فناوری بلووتوت (Blutooth) ارسال می کنید،شریک شوید. یا آنها را به طور مستقیم از گالری دستگاه تان بر روی بلوگ های همساز بارگذاری کنید. و یا آنکه دوستان خود را جمع کرده و فیلم های ویدئویی موبایلی خود را بر روی یک صفحه تلویزیون همساز با استفاده از فناوری WLAN, UPNP مشاهده نمایید.
اما به منظور تماشای فیلم خود، دستگاه را بر روی یک سطح قرار داده، صفحه آن را افقی نموده و از تصویر 2/4 QVGA اینچی برای نگاه کردن کلیپ ویدئویی معجزه آسای خود بهره مند شوید. از سوی دیگرشما می توانید از صفحه تصویر برای جستجو در شبکه جهانی وب، مشاهده تلویزیون از طریق شبکه های 3G یا ضبط ویدئویی بهره ببرید.

خلاق باشید
این مدل امکان ویرایش در اختیارتان قرار می دهد. این قابلیت شما را قادر می سازد تا کلیپ ها را ترکیب کرده ، کوتاه کنید و موسیقی مطلوب خود را بر آن قرار دهید. به منظور انجام ویراستاری پیشرفته، بسته استاندارد N93 که به شما فروخته می شود،همراه با نرم افزار نسخه دوم "آدوب پرمیر" (Adobe Premiere) است که به شما این امکان را می دهد تا فیلم های خود را به صورت DVD در آورده وبه صورت فورمات های جستجو در وب و استفاده از پست الکترونیکی آنها را صادر کنید.
N93 ویژگی های چند رسانه ای دارد. این مدل به نحوی طراحی شده تا در شبکه های بی سیم GSM, EDGE, 3G , LAN کار نماید. به علاوه مدل N93 قابلیت دسترسی به اینترنت برای جستجو، بارگذاری، ارسال و دریافت پست الکترونیکی داشته و به شما امکان می دهد تا پیوند خود را با شبکه جهانی اینترنت حفظ کنید.

قابلیت های تفریحی
با یک کارت حافظه 2 گیگا بایتی miniSD که جداگانه عرضه می شود، تا 1500 آهنگ را ذخیره و با استفاده از دستگاه پخش موسیقی دیجیتالی، به آهنگ های مورد علاقه تان گوش کنید. شما حتی می توانید فهرستی از آهنگ ها را بوجود آورده و کلکسیونی از آنها را با استفاده از نرم افزار مدیریت موسیقی نوکیا به مدل N93 منتقل نمایید. به علاوه قادر خواهید بود که به آهنگ های ضبط شده یا رادیوی موج FM استریوی مدل N93 با استفاده از بلند گوهای دستگاه یا هدست ا ستریوی همساز گوش کنید. به منظور آنکه تجربه تفریحی خودرا تکمیل نمایید، می توانید از بازی های با کیفیت سه بعدی که با استفاده از نرم افزار نصب شده N-Gage Franchise System – Rush: Evolution فعال شده اند، بهره ببرید.
این دستگاه موبایل نقطه عطفی در ضبط کلیپ های ویدئویی به شمار آمده که برپایه نرم افزار نسخه سوم S60 استوار است. تحویل مدل N93 به بازارهای جهانی از جمله بازارهای اروپا، خاورمیانه، آسیا، اقیانوسیه، چین و قاره آمریکا آغاز شده است. در بازارهای فوق، شبکه های 3G یا GSM, EDGE موجودند.