X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
سه‌شنبه 27 تیر‌ماه سال 1385

 

 

سوالاتی در مورد گوشی های نوکیا که مکررا پرسیده می شود؟

 

چگونه از فایلهای .app در برنامه های کرک شده استفاده کنیم
وقتی نرم افزاری را بصورت کرک شده دانلود می کنید که معمولن حاوی یک فایل
app است کاری که باید انجام دهید عبارتست از:

 1-فایل sis را مطابق معمول نصب کنید

 2-فایل app را در شاخه application و بر روی کپی قبلی آن بازنویسی کنید.

شاخه application را می توانید در

 E:SystemAppsNameOfTheApplication یا c:SystemAppsNameOfTheApplication

پیدا کنید که بستگی دارد به این که نرم افزار را کجا نصب کرده باشید : روی حافظه تلفن C یا بر روی کارت حافظه E . برای این منظور نیاز به یک برنامه مدیریت فایلها دارید که میتوانید در آپلود سنتر پیدا کنید (از قبیل Fexplorer یا SeleQ).

 

چگونه می توانیم شماره سریال گوشی (IMEI) یا  Identity  International Mobile Equipmentرا بدست بیاوریم ؟
در صفحه اصلی تلفن تایپ کنید #06#*

 

چگونه می توانیم نوکیای 3650 ، 3660 ، 7650 یا 6600 خود را بطور کامل فرمت کنیم تا همه نرم افزارهای نصب شده و فایلهای کاربر پاک شود و همه تنظیمات آنرا مثل روز اول در بیاید ؟
ابتدا
MMC را فرمت کنید :

 Menu --- Extras --- Memory --- Options --- Format mem. card --- Yes

توجه : خیلی مهم است که قبل از اینکه تلفن را فرمت کنید ،

حتمن ابتدا MMC را فرمت کنید سپس با تایپ *#7370# در صفحه اصلی گوشی ، تلفن را فرمت کنید.

تلفن سوال خواهد کرد :

Phone will restart Restore all original phone settings?

. Yes را فشار دهید و رمز قفل گوشی (Lock Code) را وارد کنید. (کد پیش فرض نوکیا 12345 است). نکته : عمل فرمت چند دقیقه بطول می انجامد. بهتر است گوشی را به شارژر متصل نمایید تا مطمئن باشید در حین عمل فرمت باتری خالی نمی شود.

توجه : همه accsess point ها و mailbox ها از بین خواهند رفت ، بنابراین توصیه می کنم یک یادداشت از آنها بردارید. کلیه تنظیمات نرم افزارها به حالت اولیه (پیش فرض) ، تغییر می یابند ، مثلنا در برنامه دوربین ، کیفیت عکسبرداری (image quality) به حالت نرمال و حافظه ذخیره سازی (memory in use) به حافظه گوشی تنظیم میشود.

 

 

چگونه می توانیم شماره نسخه فیرم ویر (Firmware) یا نرم افزار گوشی را بدست بیاوریم؟
فیرم ویر ، نرم افزار سیستم عامل گوشی است که در حافظه فلش داخلی (همان درایو
Z) دستگاه ذخیره شده است. سازندگان ، معمولن نسخه های جدیدتر فیرم ویر را جهت رفع باگها ، بهبود و ارتقای کارایی و گاهی اوقات برای ارائه و افزودن قابلیتهای جدید ، عرضه می کنند. ارتقای فیرم ویر ، بهتر است تنها در مراکز مجاز سرویس نوکیا انجام شود. جهت آگاهی از نسخه فعلی نرم افزار سیستم عامل یا فیرم ویر گوشی خود ، در صفحه اصلی تلفن تایپ کنید : #0000#*

 

چگونه بازیها یا نرم افزارهایی که دارای فرمت zip هستند را بر روی گوشی های سری 60 نصب کنیم ؟
برای نصب برنامه های با فرمت
zip هستند تنها کاری که باید بکنید این است که پسوند فایل را از zip به jar تغییر دهید. همین. سپس می توانید آنرا همانند فایل sis نصب کنید.

 

 

 

نکات و فوت و فن های سری 60 

 

چگونه میتوان متن ها را copy و paste کرد ؟
کلید قلم (که به آن
ABC نیز گفته می شود) را فشار دهید و نگهدارید ، سپس در همان حالت با استفاده از کلید ماوس (یا scroll key) می توانید متن مورد نظر را انتخاب کنید. چنانچه کلید قلم پایین نگه داشته شود ، کلید فانکشن چپ به copy تغییر مییابد و می توان متن انتخاب شده را با این کلید به حافظه موقت کپی کرد. به همین شکل می توان محتویات حافظه موقت را paste نمود. بدین ترتیب که کلید قلم را شایین نگاه داشته و سپس کلید فانکشن سمت راست که به paste تغییر مییابد را فشار دهید ، محتوای حافظه موقت به محل فعلی مکان نما منتقل خواهد شد.

 

چه برنامه هایی در حافظه در حال اجرا هستند ؟
کلید منو را فشار دهید و در همان حال نگاه دارید تا صفحه سوییچ برنامه ها نمایش داده شود ، در این صفحه میتوانید به برنامه های در حال اجرای دیگر سوییچ کنید. چنانچه روی اسم هر برنامه ای در این صفحه کلید
C (یا همان Clear) را فشار دهید ، برنامه خاتمه می یابد. به این طریق میتوان سریعتر یک برنامه را پایان داد.

 

میخواهم کسی از عکس گرفتن کم خبردار نشود! چه کنم ؟
صدای کلیک دوربین هنگام گرفتن عکس را میتوانید با انتخاب پروفایل
silent یا با خاموش کردن warning tone ، خاموش کنید : Menu --- Profiles --- (select your activated profile) --- Personalise --- Warning tones --- On-Off

 

گوشی من 3650 است. چطور تصویر بک گراند را عوض کنم ؟
برای تغییر تصویر زمینه (
background) :Menu --- Tools --- Settings --- Phone --- Standby mode --- Background image --- Yes --- (choose an image) مناسبترین اندازه برای تصویر زمینه 174 * 132 پیکسل است.

 

چطور تصویر شخصی که تماس می گیرد را نمایش دهم ؟
در این مسیر :
Menu --- Contacts --- (select a contact card) --- Options --- Edit --- Options --- Add thumbnail --- (choose an image)

 

برای تخصیص یک ملودی خاص به یک شخص خاص چه کنم ؟
در دفترچه تلفن :
Menu --- Contacts --- (select a contact) card --- Options --- Open --- Options --- Ringing tone --- (choose a ringing tone)

 

میخواهم یکباره همه message های درون Inboxرا پاک کنم
Menu --- Messaging --- Inbox --- Options --- Mark/Unmark --- Mark all --- Options --- Delete

 

میخواهم صدای مکالمه را ضبط کنم
صدای مکالمه تلفنی را می توانید با استفاده از برنامه
Sound Recorder ضبط کنید :

Menu --- Extra's --- Recorder --- Options --- Record sound clip

توجه : در این حالت در طول مکالمه بوق های کوتاهی شنیده می شوند. همچنین مدت زمان ضبط مکالمه با استفاده از این برنامه محدود به 60 ثانیه است. اگر می خواهید مکالمه ای با مدت زمان بیشتر از 60 ثانیه را ضبط کنید می توانید از برنامه Extended Recorder استفاده کنید.

 

نمیتوانم در متن ها عدد تایپ کنم
هنگام نوشتن متن ، با استفاده از کلید # می توانید به حالت نوشتاری حروف بزرگ و حروف کوچک و فعال یا غیرفعال کردن دیکشنری (پیشبینی کلمات) سوییچ کنید. با فشردن و نگهداشتن کلید # ، می توانید بین حالت نوشتاری الفبایی و عددی سوییچ کنید.

 

چطور شماره گیری صوتی انجام دهم ؟
در وضعیت
standby کلید فانکشن راست را فشار داده و نگه دارید تا شماره گیری صوتی را فعال کنید. برای اضافه کردن برچسب صوتی به یک شماره تلفن ، کارت تماس (مدخل دفترچه تلفن) مورد نظر را باز کنید و مکان نما را بر روی شماره مورد نظر قرار دهید و گزینه مقابل را انتخاب کنید:

 Options --- Add voice tag

 

چطور شماره گیری سریع انجام دهم ؟
در وضعیت
standby : تایپ کنید 45# و سپس کلید شماره گیری (کلید سبز) را بزنید تا با شماره ذخیره شده در خانه حافظه 45 تماس بگیرید. تایپ کنید 32# و سپس کلید شماره گیری برای تماس با شماره ذخیره شده در خانه حافظه32 و بقیه نیز به همین شکل ...

 

وقتی صفحه کلید قفل است چطور نور صفحه نمایش را روشن کنم ؟
درحالتی که صفحه کلید قفل است ، بدون اینکه لازم باشد قفل صفحه کلید را باز کنید ، با فشردن کلید
on/off می توانید لامپ صفحه نمایش را روشن کنید تا مثلن ساعت را ببینید یا وضعیت باتری گوشی را چک کنید

 روش نصب برنامه های سیمبین روی موبایل

برنامه های گوشی های موبایل تحت سیستم عامل سیمبین (symbian) بصورت یک فایل sis پک میشوند. در واقع پکیج قابل نصب اونها یک فایل با پسوند sis  هست که در طول عمل نصب unpack میشود و فایل های اجرایی و سایر ماژول ها و فایل های مورد نیازش رو در درایو مورد نظر بر روی گوشی قرار میده.

برای نصب این پکیج ها اولین کار ایجاد ارتباط بین کامپیوتر و گوشی است که به شکل های مختلفی امکان پذیر است. مثلا ممکنه با استفاده از یک کابل اینفرارد (infrared)  این کار انجام بشه یا از طریق تکنولوژی بلوتوث (bluetooth) و ... که بستگی به نوع گوشی هم داره. در مورد ایجاد ارتباط ، معمولا اطلاعات مورد نیاز رو از راهنمای ابزار ارتباطی که می خواهید ازش استفاده کنید میتونید پیدا کنید.

بعد از ایجاد ارتباط بین گوشی و کامپیوتر ، در یک تقسیم بندی کلی ، به دو شکل میتونید نرم افزار رو روی گوشی نصب کنید:

۱- نصب برنامه از روی کامپیوتر بطور مستقیم

در این حالت باید یک برنامه رابط برای نصب پکیج sis ، روی کامپیوتر نصب شده باشد. این نرم افزار به نام  PC suit بر روی CD به همراه بسته گوشی هست. البته این نرم افزار کارهای مختلفی انجام میده که یکی از اونها نصب برنامه های sis بر روی گوشی هست. این برنامه بصورت رایگان از روی سایت نوکیا قابل دانلود است.

ابتدا ارتباط بین گوشی و کامپیوتر را برقرار کنید و در منوی Tool با استفاده از گزینه Install device software  می تونید فایل مورد نظرتون رو انتخاب و بر روی گوشی نصب کنید. این فایل ابتدا به روی گوشی منتقل میشود و سپس نصب می گردد. در حین عمل نصب ممکن است سوالاتی از شما پرسیده شود که مثلا می خواهید بر روی کدام درایو نصب کنید؟و ... .

بعنوان یک قاعده کلی سعی کنید نرم افزارها را روی درایو حافظه اضافی نصب کنید (چون حافظه های  فلش محدود به یک ماکزیمم تعداد دفعات نوشتن هستند) مگر اینکه بنا به دلایلی لازم باشد بر روی حافظه اصلی گوشی نصب شوند. مثلا در نرم افزارهایی که برای سری های قدیمی تر گوشی ها ساخته میشد چون گوشی های قدیمی تر حافظه اضافی نداشتند تنها بر روی حافظه اصلی نصب میشدند. چنانچه از برنامه هایی که مثلا مختص گوشی های نوکیا ۷۶۵۰  ساخته شده اند می خواهید برای ۳۶۵۰ استفاده کنید با فرض اینکه بر روی ۳۶۵۰ اجرا میشوند ، حتما باید بر روی حافظه اصلی نصب شوند.

۲- ارسال برنامه بر روی گوشی و نصب آن در خود گوشی بدون نیاز به کامپیوتر در حین عمل نصب

در این روش فایل sis بر روی گوشی منتقل میشود که بسته به روش انتقال ممکن است در فهرست Inbox در Message ها قرار گیرد یا ممکن است در فهرست مربوطه به نرم افزارهای آماده برای نصب و یا ممکن است به دلخواه در هر محلی در حافظه اصلی یا جانبی گوشی قرار بگیرد. در هر حالت با قرار دادن مکان نما بر روی فایل sis و کلیک کردن بر روی آن ، برنامه بطور خودکار شروع به نصب می شود و

ممکن است سوالاتی همانند آنچه در بالا توضیح داده شد از شما بپرسد.

پس از نصب برنامه آیکون مربوط به برنامه را می توانید در صفحه اصلی منو ببینید و سپس بسته به نوع نرم افزار آن را به فولدر مرتبط با آن منتقل کنید

 

 طریقه نصب crackهای APP برای سیمبین ها

 

 

اول: فرض میشود که شما دو فایل، یکی *.sis و یکی *.app در اختیار دارید

دوم: این شیوه نصب در سیمبین 6 و در گوشی نوکیا 6600 تست شده که ممکن است در گوشی های دیگر اندکی تفاوت داشته باشد

سوم: شما به یک
File Manager که از قبل در گوشی نصب باشد احتیاج دارید. نمونه این برنامه ها از قبیل SeleQ و Psiloc eFileManager و FExplorer و ... میباشد.


1-فایل
sis و فایل app را توسط بلوتوث یا IR به گوشی انتقال میدهیم که در پوشه massage های ورودی قرار میگیرند

2-پس از ورود به
Inbox فایل sis را نصب میکنیم

3-پس از پایان نصب گوشی را خاموش و دوباره روشن میکنیم

4-بدون اینکه برنامه نصب شده را اجرا کنیم وارد برنامه
File Manager میشویم

5-با جستجو در حافظه دستگاه به دنبال فایل
app ای میگردیم که به گوشی ارسال کرده ایم (در حال حاضر ما کاری به قسمت message ها نداریم و از داخل برنامه File Manager این کار انجام میشود)
---تقریبن همچین مسیری :
C:systemMail