X
تبلیغات
رایتل
دوشنبه 11 اردیبهشت‌ماه سال 1385
 

 


نسخه جدید Windows Mobile با ویژگی‌های جدیدی چون Office 2007، پیام‌رسانی فوری برای شبکه‌های عمومی و خصوصی، پشتیبانی از Exchange 12، و برنامه‌های صفحه گسترده و ایمیل عرضه خواهد شد.


پیش بینی می‌شود معرفی رسمی Crossbow، نسخه جدید سیستم‌عامل ویندوز موبایل که روی تجهیزات همراه مانند انواع PDA و Pocke PC نصب می‌شود، در کنفرانس ماه آینده Microsoft Mobile & Embedded DevCon صورت گیرد. پیتر نوک، قائم مقام ارشد مایکروسافت در بخش تجهیزات موبایل و مخابرات، گفته است که شرکتش سعی دارد هر سال یک به‌روزرسانی اصلی برای Windows Mobile داشته باشد.

Crossbow نسخه بعدی Windows Mobile 5.0 خواهد بود که ویژگی‌های جدیدی چون Office 2007، پیام‌رسانی فوری برای شبکه‌های عمومی و خصوصی، پشتیبانی از Exchange 12، و برنامه‌های صفحه گسترده و ایمیل را خواهد داشت.

بعد از عرضه Windows Mobile 5.0 در ماه می 2005، حالا Crossbow با دو رقیب جدی در بازار مواجه خواهد بود: Symbian و BlackBerry. مایکروسافت امیدوار است با کاهش هزینه‌ها و آسان‌تر کردن کار برای مدیران، BlackBerry رقیب را کنار بزند. با ارزیابی مایکروسافت، عرضه ایمیل روی موبایل برای سازمانی با 20000 کاربر می‌تواند یک صرفه‌جویی 5/1 میلیون دلاری را فقط در خرید نرم‌افزار به همراه داشته باشد، مضاف بر این که هزینه‌های اضافی خرید مجوز (license) از BlackBerry هم حذف می‌شوند.

پیاده‌سازی سیستم عامل‌های موبایل از آن جهت که برخی اوپراتورها باید سیستم حسابرسی خود را با آن سازگار کنند کمی پیچیده است. موفقیت Crossbow بستگی به تلفن همراه Motorola Q خواهد داشت، که یک تلفن هوشمند شبیه به BlackBerry با صفحه کلید QWERTY کامل است.