X
تبلیغات
رایتل
دوشنبه 21 فروردین‌ماه سال 1385


BenQ Mobile، بخش جدیدی از شرکت BenQ، امروز در نمایشگاه سبیت، به معرفی شش گوشی تلفن جدید پرداخت.

این گوشی‌های جدید، گذشته از طراحی شایسته‌ای که دارند، به امکانات چندرسانه‌ای پیشرفته و فناوری‌هایی نوینی در زمینه نمایش، از جمله OLED مجهزند. BenQ Mobile با عرضه مجموعاً 12 محصول جدید از ماه ژانویه تا کنون، عملاً به جایگاه متمایزی در صنعت دست یافته است که می‌تواند به مصرف‌کنندگان سراسر جهان دستگاهی تحویل دهد که توانمندی‌های زیمنس و بنکیو را توأمان دارد.

EL71
تلفن EL71 یک گوشی سه بانده GSM بسیار باریک کشویی و فلزی‌شکل است (تصویر بالا) و احتمالاً ماه آوریل به بازار خواهد آمد. ویژگی‌های اصلی این گوشی عبارتند از نمایشگر TFT دو اینچی QVGA 262k رنگی، دوربین 3/1 مگاپیکسل با فلاش و قابلیت ضبط ویدئو، امکان انتقال دیتا با سرعت بالا با سیستم GPRS/EDGE، حافظه داخلی 16 مگابایتی، شکاف افزایش حافظه میکرو SD، پخش‌کننده موسیقی (آشنا با فرمت‌های MP3/ AAC/AAC+)، و اتصالات Bluetooth/USB.
p51

مدل BenQ P50

تلفن هوشمند P51، مدل بعدی P50، به سیستم عامل ویندوز موبایل 5 ارتقاء یافته و علاوه بر GPS، از WLAN 802.11 b/g نیز حمایت می‌کند. قرار است این گوشی در ماه جولای سال جاری عرضه شود. اصلی‌ترین ویژگی‌های این دستگاه GSM چهار بانده عبارتند از صفحه کلید QWERTY، نمایشگر TFT لمسی QVGA 65k رنگی، دوربین 3/1 مگاپیکسل با فلاش و قابلیت ضبط ویدئو، 128 مگابایت حافظه SDRAM و 128 مگابایت حافظه فلش، شکاف افزایش حافظه SDIO، پخش‌کننده موسیقی (آشنا با فرمت‌های MP3, AAC, AAC+, AMR, WAV, WMA, Midi)، پخش‌کننده ویدئو (آشنا با فرمت‌های WMV, MPEG4, .3GP, H.264)، امکان VoIP از طریق WiFi و اتصالات Bluetooth/USB/WLA.


 CL71
CL71 مشابه تلفن کشویی EL71 است و اولین بار که شایعاتی درباره ویژگی‌های آن در اینترنت مطرح شد، به اسم Cupid معرفی شد. ویژگی‌های مهم این تلفن عبارتند از نمایشگر TFT رنگی 262k، دوربین 3/1 مگاپیکسل با حسگر CMOS، حافظه داخلی 24 مگابایتی، شکاف افزایش حافظه میکرو SD، پخش‌کننده MP3، صدای پیرامونی سه‌بعدی، ضبط و پخش ویدئو، آیفکون توکار و اتصالات Bluetooth v1.2/USB 1.1.
C81
تلفن GSM سه بانده C81 شکلی میله‌ای دارد و انتظار می‌رود در سه ماهه دوم سال جاری بازار را تکان دهد. ویژگی‌های اصلی این گوشی عبارتند از نمایشگر TFT رنگی 262k، دوربین 3/1 مگاپیکسل، انتقال دیتا پرسرعت GPRS/EDGE، شکاف افزایش حافظه RS-MiMC، پخش‌کننده موسیقی (آشنا با فرمت‌های MP3/AAC-e/AAC+)، پخش‌کننده ویدئو (آشنا با فرمت‌های h.263, MPEG4)، صوت و تصویر جریانی، و اتصال Bluetooth/USB 2.0.
CF61
CF61 یک تلفن GSM سه بانده با قاب صدفی است که در رنگ‌های مختلف قابل تعویض است و احتمالاً سه ماهه دوم 2006 در دسترس مصرف‌کننده خواهد بود. ویژگی‌های اصلی این گوشی عبارتند از نمایشگر TFT رنگی 262k، دوربین 3/1 مگاپیکسل، مرورگر اینترنت Openwave 6.3، پخش‌کننده MP3/AAC/WMA، صدای پیرامونی سه‌بعدی، شکاف افزایش حافظه میکرو SD و اتصالات Bluetooth/USB 1.1.
E61
E61 هم یک گوشی میله‌ای شکل دیگر است که وقتی خبر آن به اینترنت راه یافت به Hermes B معروف شد. ویژگی‌های این گوشی عبارتند از دکمه‌های مخصوص موسیقی که روی وجه بالایی جاسازی شده‌اند. پخش‌کننده MP3 و دوربین VGA. این گوشی هم احتمالاً در سه ماهه دوم 2006 در دسترس خواهد بود.

همان طور که می‌بینید، تمام گوشی‌هایی که در نمایشگاه سبیت 2006 معرفی شده‌اند دارای امکانات چندرسانه‌ای نظیر پخش MP3 و صدای سه‌بعدی هستند که نیاز طیف وسیعی از مصرف‌کنندگان است. مدل P51 همین امکانات چندرسانه‌ای را در یک تلفن هوشمند ارائه داده است.