یکشنبه 29 مرداد‌ماه سال 1385اشاره :
نوکیا در نمایشگاه لوازم الکترونیکی 2006
CES روی فناوری بلوتوث تمرکز کرده بود. این شرکت در همین نمایشگاه سه هدست جدید بلوتوث معرفی کرد. نگاهی داریم به این محصولات.

 

هدست‌های کوچک BH-200 BH-800 و BH-900 نوکیا حتما بسیاری از موبایل‌دارهای مشکل‌پسند را راضی خواهد کرد. این هدست‌های جدید، کوچک‌ترین هدست‌هایی هستند که نوکیا تا‌به‌حال عرضه کرده است. البته هدست
‌H5 Miniblue موتورولا که 4/7‌گرم وزن دارد از این سری نوکیا کوچک‌تر است و Bluespoon 5G با تنها 5‌گرم وزن از آن‌هم کوچک‌تر است ولی مهم این‌است که با وجود کوچک بودنشان از فناوری Bluetooth 2.0 پشتیبانی می‌کنند. این هدست‌ها به‌ویژه با گوشی‌‌های جدید نوکیا مثل سری‌N  خیلی خوب کارمی‌کنند.

 

 BH- 800
اولین هدست نوکیا است که از فناوری بلوتوث 2 همراه با
Enhanced Data Rate) ‌EDR) پشتیبانی می‌کند و همه ویژگی‌هایی که یک هدست خوب لازم دارد را در ‌پوسته‌ای شیک یکجا گردهم آورده است و تنها 9 گرم وزن دارد. این هدست در اصل برای استفاده به صورت توگوشی‌ (in-ear) طراحی شده است. ولی می‌توان آن را با
Ear loop اضافی موجود نیز استفاده کرد. باتری BH-800 به اندازه 6‌ساعت مکالمه و 160‌ساعت وضعیت Standby  دوام می‌آورد.
این مدل در دو رنگ قهوه‌ای تیره و نقره‌ای روشن طراحی شده‌است. دکمه‌های خاموش و روشن‌کردن، صدا و پاسخگویی به مکالمه در این وسیله تعبیه شده‌اند و به کمک قابلیت تشخیص صدای آن می‌توانید بدون این‌که به گوشی موبایل خود دست بزنید، تلفن بزنید ( برای این‌کار باید به ازای هر شماره‌ای که می‌خواهید به این روش در دسترس باشد، نام صاحب شماره را آرام قرائت کنید. در دفعات بعدی با صدا کردن نام وی در کنار میکروفون، شماره او خود به خود گرفته می‌شود).
این هدست قرار است تا اواخر سال 1384 یا اوایل 1385 به بازار بیاید و 140 دلار قیمت دارد.

 

BH- 900
این مدل قوی‌ترین هدست بین این سه تا است و  وضعیت قلاب ارگونومیک آن را می‌توان بسته به تمایل برای قرارگرفتن روی گوش چپ یا راست تغییر داد. حدود 16‌گرم وزن دارد و قابلیت‌های صوتی آن فوق‌العاده است. این هدست مجهز به سیستم کاهش نویز و حذف اکو می‌باشد که استفاده از آن را در محیط‌های شلوغ و پرسروصدا آسان می‌کند. با این وسیله می‌توانید 8‌‌ساعت صحبت کنید اما در حالت
Standby باتری این مدل می‌تواند تا 180‌‌ساعت دوام بیاورد. هدست BH-900 از فناوری Push-to-Talk پشتیبانی می‌کند. برای تهیه این هدست باید تا نیمه سال 2006 یعنی اواخر بهار 85 صبر کنید. چون قرار است با قیمت ارزان‌تری نسبت به BH-800، یعنی فقط صد دلار به بازار عرضه شود.

 

BH- 200
این مدل 14 گرمی را می‌توان تقریبا ساده شده مدل
BH-900 به‌حساب آورد. ولی همچنان کاربرپسند است. باتری هدست BH-200 پنج‌ساعت مکالمه و 150‌ساعت وضعیت Standby در اختیارتان قرارمی‌دهد. قرار است این مدل تا پایان سه‌ماهه نخست 2006 به بازار بیاید و 55 دلار قیمت‌گذاری شده که مطمئنا به دلیل ارزان بودن نسبی آن، با استقبال روبه‌رو خواهد شد.