X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
سه‌شنبه 10 مرداد‌ماه سال 1385

 

تجارت جهانی گوشی تلفن‌ همراه در سه ماهه‌ی دوم امسال با ‌٢٦ درصد رشد به ‌٢٣٥ میلیون دستگاه رسید و شرکت نوکیای فنلاند همچنان پیشتاز بازار جهانی گوشی تلفن ‌همراه است.

براساس این گزارش، شرکت‌های نوکیا و موتورولای آمریکا در مجموع ‌٥٥ درصد از بازار جهانی گوشی تلفن همراه را در سه ماهه‌ی دوم امسال در اختیار خود گرفتند.

پایگاه خبری بیزنس وایر در گزارشی اعلام کرد که در این میان، اگرچه نوکیا همچنان محبوب‌ترین برند گوشی تلفن ‌همراه جهان است، اما موتورولا توانسته در مقایسه با سه ماهه‌ی دوم سال گذشته رشد ‌٥٢ درصدی را به دست آورد، این در حالیست که رشد نوکیا ‌٣٢ درصد بوده است.

به گفته‌ی تحلیلگران، درصورتی‌که روند کنونی رشد دو شرکت به همین شکل ادامه یابد، موتورولا در نیمه‌ی نخست ‌٢٠٠٧ جایگزین نوکیا به عنوان بزرگ‌ترین شرکت سازنده‌ی گوشی تلفن‌ همراه جهان خواهد شد.

این گزارش می‌افزاید، سامسونگ با ‌١١ درصد اختلاف سهم نسبت به موتورولا در رده‌ی سوم جهان ایستاده است و پس از آن سونی اریکسون در رتبه‌ی چهارم قرار دارد.

براساس این گزارش، نوکیا در سه ماهه‌ی دوم امسال ‌٤/٧٨ میلیون دستگاه فروش داشته است که ‌٣/٣٣ درصد از سهم بازار را در اختیار گرفت.

پس از آن، موتورولا با ‌٩/٥١ میلیون دستگاه، سامسونگ ‌٣/٢٦ میلیون دستگاه، سونی‌اریکسون ‌٧/١٥ میلیون دستگاه و ال.جی ‌٣/١٥ میلیون دستگاه فروش داشته‌اند.