X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
پنج‌شنبه 15 تیر‌ماه سال 1385
 

 

به گفته یورما اولیلا،‌ رئیس شرکت نوکیا، بازار جهانی تلفن همراه جای زیادی برای رشد در هر دو حوزه گوشی‌های ارزان قیمت و گوشی‌های پیشرفته دارد.


به گفته یورما اولیلا،‌ رئیس شرکت نوکیا، بازار جهانی تلفن همراه جای زیادی برای رشد در هر دو حوزه گوشی‌های ارزان قیمت و گوشی‌های پیشرفته دارد. وی در دیداری با روزنامه‌نگاران اروپایی در هلسینکی گفته است «پرواضح است که تلفن همراه هنوز راه درازی در پیش دارد. امروزه 3 میلیارد نفر در سراسر جهان صاحب تلفن همراه هستند که پانصد میلیون نفر آنها تا قبل از تلفن همراه هرگز تماس تلفنی برقرار نکرده بودند».

به اعتقاد اولیلا «کار نوکیا این است که هر چه زودتر دو میلیارد نفر باقی‌مانده را هم وارد میدان کند». اولیلا در حالی این سخن را می‌گوید که از هر سه تلفن همراه موجود در جهان، یک تلفن ساخت شرکت فنلاندی نوکیا است. «همزمان، ما باید توانمندی‌های گوشی‌ها را بیشتر کنیم؛ پخش‌کننده موسیقی، امکان دریافت و ارسال ایمیل برای شرکت‌ها و همچنین افراد از طریق تلفن».

اولیلا، که از اول ژوئن نقش اجرایی خود را واگذار کرده است، منطقه خاورمیانه، برزیل، روسیه، چین و هند را دارای قابلیت رشد بیشتری می‌داند.

به گفته وی، خاورمیانه در حال حاضر به شدت رو به رشد است و هند سرویس‌دهی به شهرهای کوچک و روستاها را هدف قرار داده است «ما برای سرمایه‌گذاری اوپراتور در هند داریم تمام تلاش خود را می‌کنیم».