X
تبلیغات
رایتل
جمعه 26 خرداد‌ماه سال 1385
 

 

اشاره :

شرکت سامسونگ مدل‌های مختلفی از گوشی‌های موبایل را به بازار ارائه کرده است. اگر با دقت توجه‌کنید، می‌بینید که تعدادی از این مدل‌ها جز در طراحی ظاهری و اندکی تغییر در امکانات و یا نرم‌افزار، با هم تفاوتی ندارد. البته بعضی دیگر نیز از همه جهات با هم متفاوتند. E770 نیز زاییده یک روند رو به رشد است تا یک انقلا‌ب. مهندسان سامسونگ اکثر امکانات مدل‌های قبلی این سری را به همراه چند توانمندی جدید در E770 به بازار ارائه‌کرده‌اند. این گوشی تاشو با اندازه‌های 20*46*90 میلی‌متر مناسب به‌نظر می‌رسد. به‌طوری که شما می‌توانید گوشی‌را هر جا قرار دهید؛ از جیب پیراهن گرفته تا در کیف دستی خانم‌ها. نگرانی وزن هم نباشید. زیرا E770 تنها 85 گرم وزن دارد.


طراحی: این گوشی نیز از طراحی استاندارد سامسونگ برای گوشی‌های تاشو بهره‌برده‌است. جالب این‌که کلیدهای پخش‌کننده روی درِ گوشی تعبیه شده است که باعث می‌شود بدون نیاز به باز کردن در گوشی، به موسیقی گوش دهید.

صفحه نمایش خارجی از نوع OLED است و دو قسمت دارد: بخش بالا‌یی، زمان، شارژ باتری و مقدار سیگنال را نمایش می‌دهد و بخش پایینی که دارای دقت 96*96 پیکسل است، با نمایش 65 هزار رنگ، تصاویر نسبتاً خوبی در آفتاب ارائه می‌کند.

لنز دوربین 3/‌1‌مگاپیکسل در بالا‌ی صفحه نمایش خارجی جاسازی شده است. کلید فعال‌سازی دوربین و درگاه اتصال کارت Micro SD در سمت راست گوشی قرار دارد. بازکردن دوربین با یک دست راحت است. صفحه نمایش داخلی از نوع TFT با دقت 176*220 پیکسل و عمق رنگ 262‌هزار می‌باشد. در نور آفتاب صفحه نمایش محو نمی‌شود و تصویر واضحی دارد. صفحه کلید E770 نرم و کار با آن راحت است. کلید پنج جهته نیز در محل مناسبی قرار دارد و به خوبی کار می‌کند.
.......................................................................................................

باتری:
ظرفیت باتری Li-ion این دستگاه mAh 800 می‌باشد و بنابر گفته سامسونگ امکان 180‌ساعت کارکرد در حالت آماده‌ به کار و تا سه ساعت مکالمه را فراهم می‌سازد. البته در عمل چیزی نزدیک به چهار‌روز زمان آماده به کار و دو ساعت و بیست دقیقه زمان مکالمه با این گوشی به دست آمد.
.........................................................................................................

یک کره‌ای موزیکال: نرم‌افزار پخش MP3 این گوشی  توانایی‌های جالبی دارد. مواردی از جمله پخش اتفاقی آهنگ‌ها، امکان ساخت فهرست اختصاصی و پخش مداوم از آن جمله هستند. محدودیتی در اسم فایل‌ها و همچنین bit rateآن وجود ندارد و هر آنچه که از طریق بلوتوث یا برنامه همزمان‌سازی بر روی حافظه 82‌مگابایتی این گوشی یا کارت حافظه بریزید، برایتان پخش خواهد کرد. امکان پخش موسیقی از طریق بلوتوث روی هدفون، از محاسن دیگر این بخش از E770 به‌شمار می‌رود. پخش‌کننده موسیقی می‌تواند در حالت پس‌زمینه نیز فعال باشد و شما می‌توانید با گوشی کارهای دیگری انجام دهید. کلیدهای اختصاصی نصب شده روی بدنه خارجی نشان می‌دهد سامسونگ این گوشی را با هدف به سمت گوشی‌های موزیکال سوق‌داده‌است.

بلوتوث: پروفایل‌های متعددی در این گوشی تعبیه شده است. پروفایل‌هایی مانند Headset ،Dialup و Basic printing  از آن جمله هستند. کار سیستم E770 متوسط است و ازگوشی‌های نوکیا ضعیف‌تر می‌باشد و اگر به‌طور مداوم با بلوتوث کار نمی‌کنید، با این بخش مشکلی نخواهید داشت.
.......................................................................................

دوربین:
دوربین 3/1‌مگاپیکسلی E770 نیز مانند اکثر دوربین‌های سامسونگ می‌باشد که بر روی مدل‌های مشابه استفاده شده است. امکان عکس گرفتن در شش وضوح که از 128*96 پیکسل تا 1024*1280 متفاوت می‌باشد و همچنین تنظیم فشرده‌سازی کیفیت در سه مدل، از جمله امکانات این دوربین است.
می‌توانید حساسیت ماتریکس (ISO) را از 100 تا 400 تغییر دهید. در حالت Multi shooting با دقت 320*240 پیکسل، دوربین شش، نُه و یا پانزده عکس پشت‌سرهم می‌گیرد. امکان فیلمبرداری با فرمت 3GP نیز وجود دارد. تمام تنظیمات همانند بخش عکسبرداری است. با این تفاوت که وضوح متفاوت است و حداکثر وضوح، 355*288‌پیکسل می‌باشد. طول مدت فیلمبرداری محدودیتی ندارد و به مقدار حافظه در دسترس بستگی دارد.
.......................................................................................

کارت حافظه: با  نرم‌افزار مدیریت حافظه می‌توانید هر چه که می‌خواهید بر روی حافظه ذخیره نمایید و از آن استفاده‌کنید. البته این ذخیره‌سازی باید در پوشه‌های از پیش تعیین شده صورت گیرد و اگر فایل‌ها در خارج از این محل‌ها ذخیره شود، دیده‌نمی‌شوند. مشکل دیگر این‌که امکان انتخاب تمام فایل‌ها وجود ندارد و باید هر کدام را به صورت دستی انتخاب نمایید. البته در صورتی که تعداد زیاد باشد، این یک فاجعه است!
................................................................................................

نتیجه:
E770 را می‌توان دوقلوی D600 در مدل‌های تاشو دانست؛ البته با وضوح پایین‌تر و دوربین 3/1‌مگاپیکسلی به جای دو مگاپیکسل.بعضی امکانات مانند پخش سخت‌افزاری موسیقی، این گوشی را استثنایی کرده است. استفاده از Picsel Viewer ، که در بحث از D600 به تفصیل درباره آن گفتیم، این گوشی را به دومین دستگاهی تبدیل کرده است که از این فناوری جالب بهره می‌برد. E770 یکه‌تاز میدانی است که دیگر رقیبان، در آن جایی ندارند.